Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


  Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

  Projektų viešinimas

  Viskas vienoje vietoje

  Jūsų projektas yra svarbus ir vertas, kad apie jį sužinotų. Tik kaip, kam, ką ir kada pasakoti?

  Finansavimą pagal ES programas savo veiklai gavusieji turi apie tai informuoti visuomenę bei dalintis savo projektų rezultatais.

  Svarbiausia atminti, kad kiekvienas jūsų tekstinis, garsinis ar vizualinis pranešimas apie finansuojamą veiklą turi informuoti, kad ji yra finansuojama Europos Sąjungos. Toliau  pateikiame taisykles ir gaires, kaip turi būti viešinami projektai ir jų rezultatai.

  2021-2027 m. etapas

  Rekomenduojame remtis viešinimo gairėmis, kuriose žingsnis po žingsnio paaiškinta, kaip projektų vykdytojai gali viešinti projektus ir kokius įsipareigojimus turi vykdyti gavę finansavimą: Kaip viešinti savo projektą? 

  Tai pat atsakymus į rūpimus klausimus rasite Europos Komisijos parengtame Komunikacijos ir viešinimo taisyklių leidinyje.

  Logotipai

  ES emblema yra vienintelis/pagrindinis vizualinis prekės ženklas, naudojamas ES finansavimo kilmei pripažinti ir matomumui užtikrinti. Visi paramos gavėjai, vadovaujančios institucijos ir įgyvendinantys ES finansavimą partneriai visuose savo tekstiniuose ir vizualiniuose pranešimuose turi naudoti ES emblemą, patvirtindami, kad parama gauta pagal ES programas. Svarbus įsipareigojimas – teisingai ir gerai pavaizduoti ES emblemą kartu su paprastu teiginiu apie finansavimą: „Finansuoja Europos Sąjunga“/ „Bendrai finansuoja Europos Sąjunga“.

  Paruoštą naudoti ES emblemą su finansavimo teiginiu užrašytu vertikaliai ir horizontaliai, taip pat emblemą su teiginiu Bendrai finansuoja Europos Sąjunga“ bei skirtingais formatais galima atsisiųsti visomis ES ir arabų, salų, norvegų, turkų ir rusų kalbomis iš ES vizualinių elementų atsisiuntimo centro.

  Download centre for visual elements

   

  Atsisiųskite jums tinkamiausią emblemą su teiginiu ir publikuodami atsižvelkite į spalvos, fono, dydžio, paraščių reikalavimus.

  Vadovaukitės ES emblemos naudojimo taisyklėmis.

  ES emblemos naudojimo taisyklės

  Atsisakymo formuluotės naudojimas

  Dotacijos gavėjai įsipareigoja visuose tekstiniuose ir vizualiniuose kūriniuose (įskaitant įrašus socialiniuose tinkluose), kurie buvo sukurti programos finansuotų projektų metu, nurodyti, kad Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija neatsako už kūrinio autorių turinį, naudodami tokią formuluotę:

  • Šis  kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
  • The European Commission’s support for the production of this publication (work) does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission and National Agency cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

  Rezultatų sklaida

  Viešinti reikia ne tik patį projektą ir jo veiklas, bet ir pasiektus rezultaltus. Daugiau apie rezultatų sklaidą – asociacijos „Unique projects“ parengtame paaiškinimu, kuo skiriasi projekto matomumo ir rezultatų sklaida (visibility and dissemination): Visibility vs. Dissemination

  Pabaigę projektą paskelbkite jo rezultatus „Europos solidarumo korpuso“ projektų platformoje.

  „Europos solidarumo korpuso“ projektai

  Seminaras „Papasakok savo veiklos istoriją“

  Kviečiame žiūrėti nuotolinio seminaro „Papasakok savo veiklos istoriją“ vaizdo įrašą. Jame aptariami svarbiausi viešinimo veiklų principai, ES remiamų projektų viešinimo reikalavimai ir įkvepiantys pavyzdžiai.

  00:00 – Programos pristatymas

  02:37 – Kaip efektyviai viešinti savo projektą ir jo rezultatus? (Priemonės, kanalai, taktikos, patarimai, pavyzdžiai)

  53:27 – „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ finansuojamų projektų viešinimo taisyklės

  1:08:25 – I pavyzdys: Visuomenės ir verslo plėtros instituto vykdomų ES finansuojamų projektų viešinimo gerosios patirtys

  1:23:32 – II pavyzdys: Asociacijos „Jaunimas YRA“ vykdomų ES finansuojamų projektų viešinimo gerosios patirtys

  1:40:21 – III pavyzdys: Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centro vykdomų ES finansuojamų projektų viešinimo gerosios patirtys

  1:55:00 – Klausimai-atsakymai

  Agentūros prisidėjimas viešinant projektą

  Mes, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, taip pat galime padėti jums skleisti žinią apie projektus keliais būdais:

  • galime pasidalinti jūsų parengtais turinio vienetais (straipsniais, video, kt.) apie projektą JRA administruojamais kanalais (pavyzdžiui, patalpinti „Europos solidarumo korpuso“ internetinėje svetainėje www.solidarumokorpusas.lt, pasidalinti nuoroda Facebook paskyroje ES galimybės jaunimui )*.
  • Agentūros darbuotojai ar atstovai gali įvairiomis formomis sudalyvauti jūsų organizuojamuose renginiuose.
  • Galime pakviesti jus į Agentūros organizuojamus renginius pristatyti savo projektus kaip pavyzdžius.

  Dėl galimybių prisidėti viešinant jūsų projektą kviečiame kreiptis į Agentūros informacinės veiklos koordinatorę. Kontaktus galite rasti ČIA.
  Taip pat visada laukiame užklausų, jei jums kyla bet kokių klausimų, susijusių su projektų viešinimu.

  *Agentūra pasilieka teisę nesidalinti turiniu, kuris parengtas nekokybiškai.

  Naudinga medžiaga

  Galite naudoti pristatymų metu. Prezentacijoje pateikite minimalų kiekį teksto, dažniau – grafikus, diagramas, rezultatus ir raktinius pristatymo žodžius.

  Prezentacijos šablonas

  Galite iš anksto susiplanuoti ir susižymėti, kokią medžiagą reikės pasiruošti, kokias užduotis atlikti, iki kada, kas bus atsakingas, kokio rezultato viešinimo veiksmais bus siekiama ir kt.  Viešinimo planą pravartu naudoti online sheet formatu bei visiems komandos nariams pildyti realiuoju laiku.

  Viešinimo veiksmų plano šablonas