Dvigubai daugiau stojančių pasinaudojo galimybe gauti papildomą balo dalį už savanorystę
Šiemet galimybe gauti papildomą ketvirtį balo už ilgalaikę savanorystę stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas, bakalauro studijų programas pasinaudojo 111 jaunų žmonių. Tai yra beveik dvigubai daugiau nei pernai – 2018-aisiais ta pačia galimybe pasinaudojo 57 buvę savanoriai.
Iš visų jaunuolių, gavusių papildomą balo dalį – 101 buvo savanoriavę Lietuvoje – atlikę „Jaunimo savanorišką tarnybą“ arba dalyvavę projekte „Atrask save“. Dar 10 jaunų žmonių papildomą balo dalį gavo už tarptautinę savanorišką veiklą – dalyvavimą „Europos solidarumo korpuso“ programos projekte užsienyje.
„Man asmeniškai papildomos 0,25 balo suteikė galimybę užsitikrinti nemokamas studijas privačiame universitete, – sako Austrijos žemėje, Forarlberge, pagal „Europos solidarumo korpuso programą“ metus savanoriavusi Rūta Sutkutė. – Nors tai atrodo mažai, būtent tiek reikėjo, kad ISM Vadybos ir ekonomikos universitete patekčiau į 100 talentų programą ir nemokamai studijuočiau Tarptautinį verslą ir komunikaciją.“
Miglė Cemnolonskaitė, taip pat gavusi papildomą ketvirtį balo už savanorystę, džiaugiasi tiek juo, tiek tuo, jog savanoriška veikla padėjo pasirinkti specialybę. „Nežinojau, ką noriu veikti, kur noriu studijuoti, ar išvis noriu. O po pusmečio kitoje šalyje, tarpkultūrinėje aplinkoje – supratau, jog noriu sieti ateitį su užsienio kalbomis. Ir įstojau į Vilniaus universitetą, Prancūzų filologiją.“
Papildomą balo dalį stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas, bakalauro studijų programas gali gauti tie asmenys, kurie:
- yra bent 3 mėnesius savanoriavę tarptautiniu mastu pagal programas „Erasmus+“ ar „Europos solidarumo korpusas“. Jie turi turėti savanorystės faktą ir įgytas kompetencijas patvirtinantį „Youthpass“ sertifikatą, kurį užpildo patys projektų dalyviai, o išduoda projektų vykdytojai;
arba
- yra nacionaliniu mastu atlikę „Jaunimo savanoriška tarnybą“ (bent 6 mėnesius) arba dalyvavę Nacionalinėje jaunimo savanoriškos veiklos programoje, projekte „Atrask save“ (bent 3 mėnesius). Jie turi turėti ilgalaikės savanoriškos veiklos pažymėjimą, kurį pildo patys, o išduoda Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Kol kas už kitas savanoriškas veiklas, kurios nepatenka į minėtas kategorijas (pavyzdžiui, savanorystę jaunimo organizacijose, iniciatyvose, projektuose, festivaliuose), papildoma balo dalis neskiriama. Taip yra todėl, kad trūksta vieningos sistemos, pagal kurią būtų galima patvirtinti savanorystės faktą ir naudą.
Galimybė gauti papildomas 0,25 balo už savanorystę suteikiama pastaruosius dvejus metus – 2018-ais ir 2019-ais. Tikimasi, jog tokia praktika bus taikoma ir toliau.