Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


    Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

    Naujienos
    Europos solidarumo korpuso mentorių mokymai Kaune
    2023 01 18

    Vieta: Kauno m. centras

    Data: Vasario 22-23 d.

    Atvykimas vasario 21 d. vakare*

    REGISTRACIJA

    Mentoriai, kaip savanorių lydėtojai, Europos solidarumo korpuso (ESK) programoje atlieka svarbų vaidmenį: jie padeda užtikrinti savanorių kokybišką neformalųjį ugdymą, tarpkultūrinį mokymąsi, sklandesnę adaptaciją vietos bendruomenėje.

    Tradiciškai mentorius ruošia ir lūkesčius jiems suformuoja projektus koordinuojančios organizacijos; o proga susitikti bendruose mokymuose mentoriams pasitaiko retai.

    Tačiau 2023 metais tarp ESK programos tobulinimo prioritetų Jaunimo reikalų agentūra numatė keletą iniciatyvų, skirtų mentorių stiprinimui. Pirma iš jų – vasario 22-23 d. vyksiantys nacionaliniai mentorių mokymai; kuriuos pratęs nuotoliniai savipagalbos susitikimai-supervizijos bei tarptautinis seminaras mentorystės tema, vyksiantis balandžio 26-28 d. Vilniuje.

    Kviečiame pagal ESK programą veikiančius mentorius ir su mentoriais dirbančius asmenis pasinaudoti šiomis galimybėmis bei prisijungti į buriamą mentorių bendruomenę!

    Mokymų tikslai:

    • Supažindinti su Europos solidarumo korpuso lūkesčiais mentoriaus pareigas einančiam asmeniui, atsakomybių pasidalijimu tarp mentoriaus, tutoriaus, koordinatoriaus;
    • Supažindinti su esminiais ESK programos principais, ką mentoriui svarbu žinoti apie savanorio ir priimančios organizacijos pareigas ir teises;
    • Aptarti mokymosi proceso planavimą, savanorių motyvavimą naudoti Youthpass, refleksijos metodus;
    • Padėti mentoriams pasiruošti savo mentorystės planą, susitikimų temas, susiplanuoti tinkamus metodus.
    • Aptarti ryšio mezgimą su savanoriu iššūkius ir galimybes, ką daryti jei nėra natūralios „chemijos“, kaip išlaikyti ribas, neperdegti mentorystėje; identifikuoti, kada savanoriui reikia specialistų pagalbos;
    • Įgalinti mentorius paskatinti savanorius spręsti savo problemas; padėti suvokti bendruomenės ir organizacijos specifiką; identifikuoti situacijas, kuriose svarbu savanoriui prisitaikyti ir priimti;
    • Supažindinti mentorius su papildomais instrumentais, metodologine informacija, individualaus mokymosi ir tobulėjimo priemonėmis ir būdais.

    Preliminari renginio dienotvarkė:

    Vasario 21 d. atvykimas ir bendra vakarienė (19-20 val.). Ypač rekomenduojame dalyviams iš tolesnių savivaldybių pasinaudoti galimybe ir atvykti iš vakaro, siekiant mokymus pradėti tinkamai pailsėjus ir produktyviai nusiteikus.

    Vasario 22 d.

    9.00-13.00 Ryšio mezgimas, santykio gilinimas ir darbas su Youthpass, darbas grupėse

    13.00-14.00 pietūs

    14.00-19.00 savanorystės fazės, emocinis palaikymas ir vaidmenys programoje. Darbas grupėse

    19.00 Vakarienė

    Laisvas laikas

    Vasario 23 d.

    9.00-13.00 mentoriaus laikysenos ir įrankiai, darbas grupėse

    13.00-14.00 pietūs

    14.00-16.00 mentorystės planavimas, rezultatų aptarimas

    Atsisveikinimas ir išvykimas

    Registracija

    Registracija vyksta iki vasario 6 d. ČIA: https://forms.office.com/e/jF0uTP9XXR.

    Turime 20 vietų dalyviams. Priklausomai nuo susidomėjimo, dalyvių skaičius gali būti šiek tiek ribojamas. Dalyvauti galės organizatorių patvirtinimą gavę asmenys.

    Mokymų vadovai

    Milda Lukoševičiūtė: „Profesinį gyvenimą ir tikrąjį gyvenimo pažinimą pradėjau savanorystėje prieš 18 metų. Savanorystės „universitetas“ apvertė aukštyn kojomis suvokimą apie žmogiškumą, apie visuomenę, kaip organizmą, daugybę stereotipų ir įsivaizdavimų pakeitė atvirumas, priėmimas ir smalsumas pažinti Žmogų. To nebūtų nutikę be mentorystės, todėl labai vertinu visų mentorių prisidėjimą prie savanorių ugdymo. Profesiniame gyvenime iš 7 metų darbo ESK koordinatore, 3 metus mentoriavau tarptautiniams savanoriams, vėliau lydėjau kitus mentorius. 4 metus dirbu mokymų vadovų tinkle, kur teko pažinti daugybę savanorių ir jų patiriamų išgyvenimų, sudėtingiausių situacijų. Kviečiu susitikti ir išeiti su pasitikėjimu savimi bei motyvacija tęsti mentorystės misiją.“

    Jonas Dragūnas: „Prieš 25 metus atrasta savanorystė, leido klysti ir kelti iššūkius asmeniniame, o vėliau ir profesiniame gyvenime. Darbas neformaliame jaunimo ugdyme, savanorystė ir palydėjimas mokymęsi – neišskiriami ir būtini mano atrasti gyvenimo draugai. Virš 20 metų dirbu su jaunimu, tarptautiniais ir vietiniais savanoriais, iš jų, ESK savanorius lydžiu savo darbo aplinkoje jau 9 metus, o 7 metus dirbu Mokymų vadovų tinkle. Kviečiu susitikti ir kartu atrasti naujas motyvacijas ir iššūkius bei kurti mentorių bendruomenę.“

    Padengiamos išlaidos

    Dalyvio mokesčio nėra. Apgyvendinimo, maitinimo ir mokymų programos išlaidas dengia organizatoriai. Esant poreikiui, galima kreiptis dėl kelionės išlaidų kompensavimo.

    Kontaktinis asmuo – Europos solidarumo korpuso projektų koordinatorė Karolina Lipnickienė, karolina.lipnickiene@jra.lt, +37060712830.