Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


  Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

  Naujienos
  • Pradžia
  • Naujienos
  • „Galia veikti kartu“ – mokymo kursai norintiems įgyvendinti solidarumo projektus
  „Galia veikti kartu“ – mokymo kursai norintiems įgyvendinti solidarumo projektus
  2022 04 20

  Svarstai apie galimybę įgyvendinti savo idėjas, bet jautiesi netvirtai? Nori prisidėti prie teigiamų pokyčių vietos bendruomenėje, prie problemos, matomos artimoje aplinkoje, sprendimo ir šio proceso metu ugdyti darbo komandoje, laiko planavimo, organizavimo, komunikacijos, kitus įgūdžius?

  Tuomet kviečiame tave su bendraminčių komanda dalyvauti mokymo kursuose norintiems įgyvendinti „Europos solidarumo korpuso“ solidarumo projektus.

  Solidarumo projektas yra įgyvendinamas vietos lygmeniu, be užsienio partnerių, konkrečiame miestelyje/kaime/gyvenvietėje/rajone. Pagrindiniai jo vykdytojai yra jaunuoliai nuo 18 iki 30 metų. Tačiau projekto veiklose gali dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės.

  (Daugiau informacijos apie šiuos projektus rasite skiltyje solidarumo projektai)

  Mokymai vyks gegužės 4 – 6 d. sodyboje „Grįžulo ratai“ (netoli Marijampolės).

  Mokymų metu:

  • Mokysitės idėjas paversti projektu ir parengti projekto paraišką.
  • Susipažinsite su reikalavimais solidarumo projektams;
  • Susitiksite su žmonėmis, kurie sėkmingai įgyvendino tokius projektus ir išgirsite jų patirtis;
  • Turėsite progą tiesiogiai konsultuotis su Jaunimo reikalų agentūros, kuri Lietuvoje administruoja „Europos solidarumo korpuso“ programą, konsultuoja jaunimo grupes ir organizacijas programos klausimais bei priima solidarumo projektų paraiškas, darbuotoju.

  Dalyvavimas renginyje nemokamas. Dalyviams suteikiama nakvynė bei maitinimas. Kompensuojamos atvykimo į renginį kelionės išlaidos.

  Registruotis į mokymus gali 2-3 iniciatyvinės grupės nariai:  jauni žmonės (nuo 17 iki 30 metų) bei vyresni, su jaunimu dirbantys asmenys, jei jie padės įgyvendinti projektą.

  Registracija galima iki š.m. balandžio 29 d.

  Registracijos anketą rasite čia:

  REGISTRACIJA

  Mokymuose dalyvauti galės tik  gavusieji registracijos patvirtinimą.

  Mokymų kursus ves vadovai Aistė Rutkauskienė ir Vladas Polevičius.

  –  Vladas Polevičius yra Visuomenės ir verslo plėtros instituto direktorius ir jau 10 metų dirba su įvairiomis neformaliojo ugdymo(si) programomis ir projektais. Vladas turi itin daug tarptautinės patirties, kuri jauniems asmenims, ypač regioninėse savivaldybėse vis dar atrodo neprieinama ir negalima. Vlado koordinuoti inovatyvūs jaunimo projektai yra pripažinti kaip vieni iš geriausių Lietuvoje ir Europoje: projektas „Mano balsas svarbus: Europos jaunųjų piliečių iniciatyva“ Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos komisijos buvo pripažintas kaip geriausias Lietuvos jaunimo projektas 2015 m. Vladas yra Jaunimo reikalų agentūros regioninis konsultantas bei yra buvęs Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Valdybos narys. Būdamas LiJOT valdybos nariu, Vladas buvo įsitraukęs į struktūrinio (jaunimo) dialogo procesus ir dalyvavo keturiose Europos jaunimo konferencijose, kuriose kartu su kolegomis iš visos Europos kūrė jaunimo tikslus. Šie tikslai dabar yra įrašyti į Europos Sąjungos jaunimo strategiją. Vladas turi daug patirties koordinuojant ir administruojant projektus, rengiant projekto veiklų įgyvendinimo planus, juos sekant bei užtikrinant, kad užsibrėžtos užduotys ir veiklos būtų atliktos laiku.

  Aistė Rutkauskienė yra Visuomenės ir verslo plėtros instituto projektų vadovė. Nuo 2012 metų ji dirba su vaikais ir jaunimu, organizuoja vasaros stovyklas, meninius ir kūrybinius užsiėmimus, kartu su jaunimu organizuoja ir įgyvendina jaunimo mainus, mokymų kursus jaunimui. Nuo 2018 metų koordinuoja Jaunimo savanoriškos tarnybos programos įgyvendinimą Alytaus ir Marijampolės apskrityse: organizuoja savanorių mentorių darbą, palaiko savanorius priimančias organizacijas, veda mokymus jaunimo savanoriams bei konsultuoja juos bendrųjų kompetencijų ir savanorystės temomis. Taip pat nuo 2018 metų koordinuoja tarptautinės savanorystės projektus pagal „Europos solidarumo korpuso“ programą Marijampolės apskrityje: prisideda prie savanorius priimančių organizacijų tinklo didėjimo ir tobulėjimo, organizuoja savanorių mentorystės ir palydėjimo procesus, stiprina savanorių bendrąsias kompetencijas. Nuo 2019 aktyviai veikia kaip įvairių jaunimui skirtų renginių, susitikimų ar diskusijų moderatorė ir fasilitatorė. Veda mokymus temomis: motyvacija, kūrybiškumas, darbas komandoje, kritinis mąstymas, komunikacija, strateginis mąstymas ir planavimas, advokacija.

  Kilus klausimams dėl mokymų kreipkitės į Solidarumo projektus koordinuojančią vyriausiąją specialistę Eveliną Stanaitienę, el.paštu: evelina.stanaitiene@jra.lt, tel. +370 671 69348.

  REGISTRACIJA