Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


    Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

    Naujienos
    • Pradžia
    • Naujienos
    • Gatvės meno ir kultūros projektas pasitelkė skaitmenines technologijas
    Gatvės meno ir kultūros projektas pasitelkė skaitmenines technologijas
    2022 07 27

    Europos Sąjungos jaunimo rėmimo programomis remiami projektai gali prisidėti prie Europos skaitmeninės transformacijos. Šis ES prioritetas nebūtinai turi būti pagrindinis projekto tikslas. Skaitmenizacija gali būti kaip visas veiklas apimanti, lygiagrečiai einanti veiklų dalis.

    Pavyzdžiui, Klaipėdoje įgyvendintas „Europos solidarumo korpuso“ finansuotas projektas, kuris yra dalis didesnio užmojo – jungtis į gatvės meno ir kultūros bendruomenę, įgyvendinant projektą „Aš nesu tik siena“ ir kurti savo miesto istoriją bei veidą jaunu ir drąsiu žvilgsniu. Iniciatyva gimė kartu su Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 platformos „Erdvės“ veiklų įkvėpta.

    „Klaipėdoje daugybė atvirų lauko erdvių, kurių potencialas iki galo neišnaudotas, todėl mūsų tikslas vadovaujantis šiuolaikinio meno viešose erdvėse idėja, transformuoti nepatrauklias erdves ir išnaudoti visus turimus resursus ir energiją bendram rezultatui pasiekti, – teigia projekto organizatoriai. – Mūsų tikslas – kad projektas „Aš nesu tik siena“ taptų tęstinis, kuriantis bendrystes, atnaujinantis mūsų miesto nepatrauklias, apleistas vietas ir objektus ir skatinantis kūrybiškumą, iniciatyvumą, dialogą tarp menininkų, kultūros, miesto valdžios institucijų, tarptautinių ir vietinių partnerių. Bet svarbiausia –kviečiantis pažvelgti į save ir savo aplinką ir apie tai kalbėti per vizualiuosius menus“.

    Vykdydami „Europos solidarumo korpuso“ solidarumo projektą, organizatoriai pasirūpino, kad Klaipėdoje, prie Taikos žiedo požeminės perėjos ir joje būtų įgyvendintas naujas grafičio darbas. Klaipėda – Europos jaunimo sostinė ambasadoriai išsirinko jiems priimtiniausią darbą. Pasirinktas Pijaus Čeikausko „Pieškom“.

    Sienos ruošimas grafičiui

    Šis grafičio darbas, kaip ir kiti inciatyvos „Aš nesu tik siena“ darbai pažymėtas QR kodu, kurį nuskenavus, galima rasti informaciją apie jį ir patekti į specialią interneto svetainę. Joje rasti Klaipėdos miesto gatvės meno žemėlapį su kūriniais, autoriais ir trumpais kūrinių aprašymais. Toks skaitmeninis turas padės lengvai rasti kūrinius ir realybėje. Didžioji dalis į žemėlapį sudėtų darbų įgyvendinti 2020-2021 m., tačiau planuose skaitmeninti ir kitus objektus, kurie atlikti anksčiau.

    Pasak projekto organizatorių, svetainė www.walls.lt – vienas sudėtingiausių šio solidarumo projekto darbų. Joje suteikta galimybė ne tik pamatyti kokie darbai jau įgyvendinti Klaipėdos mieste, bet laukiamos ir naujų darbų registracijos. Svetainėje gali registruotis kūrėjai norintys mieste piešti bei pastatų savininkai galintys pasiūlyti sienas , kurios nori tapti gyvos.

    Solidarumo projekto komandos narė Lijana Judeikytė šią svetainę pristatė ir kaip savo baigiamojo darbo kūrybinį projektą. Klaipėdos miesto savivaldybėje šis kūrybinis projektas buvo įvertintas premija.

    „Šis projektas atvėrė sienas ir galimybes gatvės meno kūrėjams, kuriems vis nesisekdavo prisibelsti iki vietos valdžios, leidimų kelias būdavo ilgas ir nemalonus“, – pasakojo projekto koordinatorė Inesa Greivienė. Ji tiki, kad skaitmeninis žemėlapis, kruopščiai atrinkti ir QR kodais pažymėti darbai bei visa projekto sklaida padarė didelę įtaką projektui ir jo eigai – visuomenės požiūrio keitimui į jaunimo iniciatyvas, grafiti meną.

     

    P. Čeikausko grafitis „Pieškom“ puošia požeminę perėją ir jos prieigas Taikos prospekte Klaipėdoje

    Be to, dabar kiekvienas klaipėdietis ir miesto svečias pasinaudojęs www.walls.lt pateiktu skaitmeniniu žemėlapiu nesunkiai ras gatvės meno vietas, galės susipažinti su jų istorija.

    Jūs taip pat galite inicijuoti solidarumo projektą, kuris būtų naudingas jūsų vietovės bendruomenei ir prisidėti prie Europos skaitmeninės transformacijos. Daugiau informacijos: Solidarumo projektai – Europos solidarumo korpusas

    Projekto numeris: 2020-3-LT02-ESC31-007133