Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 

Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

Naujienos
  • Pradžia
  • Naujienos
  • „Menų vartai jaunimui“ įgalino jaunimą patiems susikurti savo kūrybinę erdvę
„Menų vartai jaunimui“ įgalino jaunimą patiems susikurti savo kūrybinę erdvę
2022 10 24

Europos solidarumo korpuso finansuotu Solidarumo projektu „Menų vartai jaunimui“  buvo siekiama ugdyti jaunimo priklausymo miestui ir bendruomenei jausmą. Šį projektą į priekį vedė jaunų žmonių iniciatyvinė grupė, todėl jis yra vienas iš jaunimo dalyvavimo prioritetą atliepiančių projektų.

Projekto metu sukurta jaunimo laisvalaikio erdvė Klaipėdos senamiestyje Meridiano skvere. Šios erdvės kūrime dalyvavo daugiau nei 60 jaunuolių. Jaunieji menininkai ir muzikantai, vadovaujami profesionalų ir ekspertų grupės, vasarą turėjo galimybę įgyvendinti savo idėjas.

„Kurdami šią erdvę norime parodyti praktinį pavyzdį, kaip jaunimą galima įtraukti į infrastruktūros planavimo procesus, ypač jei kalbame apie jaunimo erdves. Nenorime vien konsultuotis su jaunimu, kokių erdvių jie norėtų. Siekiame suburti ir suteikti galimybę jaunimui kurti ir patiems priimti sprendimus dėl laisvalaikio erdvių, lauko baldų, įgyvendinamų kūrybinių iniciatyvų. Norime, kad jaunimas pamatytų ir suprastų, kad yra svarbus, o jų iniciatyvos būtų matomos ir pripažįstamos ne tik tarp bendraamžių, bet ir bendruomenėje. Tikimės, kad su projektu sulauksime palaikymo ir pripažinimo iš politikų, kurie turės galimybę pamatyti praktinį pavyzdį, kaip įtraukus jaunimą galima sukurti patrauklų miestą ir paskatinti veikti siekiant abipusės naudos“, – teigė projekto organizatoriai VšĮ „Projektas.lt“.

Siekiant padėti jaunuoliams įgyvendinti savo menines idėjas, buvo suburtas mentorių-ekspertų tinklas iš vietos kūrėjų, urbanistų, jaunimo organizacijų lyderių, verslo atstovų. Jie teikė konsultacijas: renginių organizavimo, viešinimo, reklamos, rėmėjų pritraukimo ir kt. srityse.

Per visą laikotarpį jaunimo erdvėje įgyvendinta daugiau nei 10 skirtingų veiklų. Bendrai joje apsilankė virš 1000 žmonių.

Įgyvendinant šį projektą, pasikeitė dalis iniciatyvinės grupės, taip pat keitėsi ugdomasis vadovas. Keitėsi ir pati projekto vieta. Savivaldybei nesutikus, vietoje erdvės prie molo, kūrybinė erdvė įsikūrė Meridiano skvere.Nepaisant to,  projekto komanda sėkmingai įveikė visus iškilusius sunkumus. Jų pačių teigimu, pasiekti visi išsikelti uždaviniai, o rezultatai pranoko lūkesčius.

Projektui buvo gauta papildoma parama iš vietos verslininkų.

Į jo veiklas įsitraukė daug vietos jaunuolių – savanorių. Taip pat veiklose dalyvavo rusų bendruomenės  jaunimas bei užsieniečiai studentai, besimokantys Klaipėdoje.

Komandos nariai pažymi, kad sustiprino savo darbo komandoje  ir laiko planavimo įgūdžius, ugdė bendrąsias bei dalykines kompetencijas: kūrybiškumą, verslumą, iniciatyvumą, viešojo kalbėjimo įgūdžius. Tam pravertė bendradarbiavimas su skirtingais žmonėmis, projekto dalyviais, partneriais, rėmėjais, savivaldybe.

Nuotraukos: projekto organizatorių

Projekto numeris: 2020-3-LT02-ESC31-007134