Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


    Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

    Naujienos
    Papildomos paramos priemonės ESK bendruomenei
    2024 01 09

    ESK bendruomenė – dinamiška ir jauna, nuolat patirianti mažesnių ar didesnių iššūkių. Norėdama šią bendruomenę palaikyti ir stiprinti, Jaunimo reikalų agentūra siūlo papildomų paramos priemonių – emocinę paramą, supervizijas, konfliktų mediaciją.

     

    Emocinė parama

    Nuo 2020 metų ESK savanoriai ir juos lydintys asmenys gali gauti nuotolines programos lėšomis apmokamas psichologo konsultacijas. Paslauga inicijuota reaguojant į pandemijos ir karantino ribojimų sukeltas pasekmes savanorių emocinei sveikatai, ilgainiui sulaukė teigiamų įvertinimų ir yra tęsiama.

    Kam skirtos konsultacijos?

    • Kiekvienam tarptautiniam ESK programos savanoriui, atliekančiam veiklas Lietuvoje;
    • Lietuviams jaunuoliams savanoriaujantiems kitose ESK programos šalyse;
    • Tarptautinius savanorius lydintiems asmenims Lietuvoje – mentoriams, tutoriams, priimančių organizacijų darbuotojams, projektų koordinatoriams.

    Kaip vyksta?

    • Nuotolinės konsultacijos per Zoom ar kitas platformas;
    • Galimybė gauti 3 x 50 min konsultacijas;
    • Į specialistą kreipiamasi asmeniškai el. paštu, nurodant savo koordinuojančią arba siunčiančią organizaciją;
    • Per 1-2 savaites nuo kreipimosi psichologas įsipareigoja paskirti pirmo susitikimo laiką.

    Akvilė Stunžėnaitė – geštalto krypties psichoterapeutė. Gyvenime jai svarbu padėti žmonėms. Tai terapeutė daro per santykį su klientais. Ji tiki, kad atviras santykis gydo ir augina. „Jeigu tau sunku, nebesusitvarkai, kyla nerimas, liūdna, o gal labai pikta, kreipkis. Dviese lengviau“ – kviečia Akvilė. Turėdama gyvenimo labai skirtingoje kultūroje patirties (keturis metus praleido Vakarų Afrikoje), Akvilė žino, ką reiškia kultūrinis šokas ir vienišumo jausmas. Ilgą laiką ji dirba su Europos solidarumo korpuso savanoriais ir organizacijomis – veda mokymus, tad nesvetima organizacijų ir savanorių kasdienybė.

    Konsultacijos galimos lietuvių ir anglų kalbomis. Kreiptis el paštu: akvile.terapija@gmail.com.

    Klinikinė psichologė Sigita Turskienė turi daugiau negu 10 metų psichologinio konsultavimo bei mokymų vedimo patirtį. Būdama diplomato žmona su šeima nuolat keičia gyvenamąją vietą, yra savanoriavusi ilgalaikiuose projektuose Ispanijoje bei Bolivijoje, vedusi mokymus Lietuvoje ir užsienyje savanorišką veiklą atliekantiems jaunuoliams. Dėl to darbas su savanoriais ir organizacijų atstovais Sigitai artimas, ji puikiai supranta galinčius iškilti iššūkius bei gali padėti spręsti vidinius, santykių, su darbu susijusius sunkumus.

    Konsultacijos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Kreiptis el pašto adresu: sigita.gumauskaite@gmail.com.

     

    Žilvinas Mažeikis jau eilę metų veda mokymus ESK savanoriams ir su jais dirbančioms organizacijoms, todėl gerai išmano programos specifiką. Taip pat šiuo metu dirba VU psichologinio konsultavimo ir mokymų centre, kur teikia konsultacijas studentams iš Lietuvos ir atvykusiems iš kitų šalių pagal studijų mainų programas. Žilvinas yra baigęs medicinos studijas (LSMU), o šiuo metu studijuoja psichoanalitinę psichoterapiją, yra Lietuvos psichoanalizės draugijos narys – kandidatas.

    Konsultacijos galimos lietuvių ir anglų kalba; kreiptis tiesiogiai: zilvinas.mazeikis@gmail.com.

     

     

    Supervizijos

    2023 metais siūlomos dvi superivizijų grupės ESK bendruomenės nariams – pirma, skirta ESK savanorių mentoriams, bus moderuojama Miglės Petkauskienės, o į antrą grupę buriami savanorystės projektų koordinatoriai, kurių susitikimus fasilituos Nerijus Januškevičius.

    Susitikimų tikslas – stiprinti bendruomenę, reflektuoti profesinius džiaugsmus, gauti palaikymo, naujų perspektyvų sudėtingose situacijose, kurios kyla darbe su savanoriais. Susitikimai vyks 6-10 asmenų grupėse Zoom platformoje, kas 3-4 savaites po 2 val.

    Miglė Petkauskienė moderuos pirmąją ESK mentorių supervizijos grupę, skirtą stiprinti mentorių bendruomenei, auginti profesines kompetencijas. Miglė turi daugiau nei 3 metus patirties supervizijoje su grupėmis, komandomis, organizacijomis ir individualiais asmenimis skirtinguose sektoriuose. Buvusi JTBA mokymų vadovė, 2007-2020 metais vedusi ESK savanorių On Arrival, Mid-term ir Follow-up mokymus. Mentorystės tema jai artima, nes Miglė kūrė ir vedė mokymus šia tema įvairių grandžių darbuotojams privačiame sektoriuje, pati buvo mentorė savo srities kolegoms. Daugiau apie Miglę: https://supervizija.lt/supervizoriai/migle-petkauskiene; www.samoningai.lt.

    Norintys dalyvauti mentoriai turėtų registruotis iki kovo 3 d. Vietų skaičius ribotas ir bus pakviesti pirmieji užsiregistravę: https://forms.office.com/e/bi1QrHFEr2.

    Nerijus Juškevičius – supervizorius, všĮ “Kitokie projektai” konsultantų bendruomenės narys – moderuos antrą grupę, skirtą ESK projektų koordinatoriams. Nerijus savo profesinį kelią pradėjo nuo socialinio darbo su jaunuoliais ir paaugliais, koordinavo jaunuolių savarankiškumo ir įgalinimo projektus, vadovavo organizacijų padaliniams, dirbantiems su socialinės pagalbos iniciatyvomis. Daugiau kaip 13 metų dirba mokymų ir konsultavimo srityje. Šiuo metu specializuojuosi kaip supervizorius-profesinių santykių konsultantas.

    Temas ir lūkesčius susitikimams atneš grupės dalyviai, galimybės plačios: nuo darbo su savanoriais ypatumų aptarimo-atvejų analizės iki įvairių poreikių ir atgalinio ryšio refleksijos Nacionalinei agentūrai, savo profesinių iššūkių ir galimybių identifikavimo. Turime 10 vietų norintiems prisijungti prie šios grupės. Svarbiausias kriterijus – platesnė koordinacinė atsakomybė už projektą, atstovavimas dotaciją gavusiai organizacijai. Norintys iki kovo 3 d. užpildykite šią formą: https://forms.office.com/e/pcKc91ceCJ.

     

    Konfliktų mediacija ESK projektuose

    2023 metais Agentūra pirmą kartą atveria galimybę pagal poreikį išbandyti mediacijos paslaugą ESK projektuose. Kartais pasitaiko situacijų, kai projektų dalyviams ir juos lydintiems asmenims nepavyksta rasti sprendimų, kai išbandyti žinomi sprendimo būdai, tačiau organizacijos ir savanoriai vis tiek jaučiasi užstrigę – tokioms situacijoms šiemet galime rekomenduoti profesionalią pagalbą.

    Kas yra mediacija?

    Mediacija yra formalus pokalbis, turintis aiškai apibrėžtą struktūrą. Mediatorius (arba tarpininkas) padeda besiginčijančioms pusėms rasti joms priimtiną konflikto sprendimą. Mediatorius yra nepriklausomas ir neutralus asmuo be sprendimų priėmimo galios. Tai, kad konfliktuojančios pusės pačios randa sprendimus, užtikrina priimtų sprendimų tvarumą.

    Kada kreiptis į mediatorių?

    • Kai susikaupė daug neigiamų jausmų ar patirčių, kurios konfliktuojančioms šalims neleidžia produktyviai judėti susitarimų link;
    • Kai konfliktuojančios pusės nebegeba rasti sprendimų: priimanti, koordinuojanti organizacijos ir savanoriai išbandė jiems žinomus būdus ieškant konflikto sprendimo, tačiau jaučiasi “aklavietėje”.

    Kaip viskas vyktų?

    • Jei jaučiate, kad reikalinga profesionalo pagalba, parašykite ESK koordinatorei Austėjai Meidutei el. paštu austeja.meidute@jra.lt;
    • Įvertinę konflikto pobūdį Agentūros ESK koordinatoriai, nukreips į mediatorę, kuri susisieks su organizacijos atstovais tiesiogiai derinti priimtino laiko susitikimui;
    • Mediatorė atvyks pas jus sutartu metu ir, priklausomai nuo konflikto sudėtingumo, moderuos pokalbį arba pokalbių seriją grupėje;
    • Konfliktuojančios šalys padedamos mediatorės sieks bendrų susitarimų ir į ateitį nukreipto reguliavimo;
    • Pagal poreikį vyktų tęstinis susitikimas – pasitikrinti, ar sutarimai veikia.

    Pagrindiniai mediacijos principai

    • Savanoriškumas – asmuo savo noru, laisva valia pasirenka šį alternatyvų ginčų sprendimo būdą, jame dalyvauja bei gali iš jo pasitraukti.
    • Konfidencialumas – informacija, gauta mediacijos metu, tiek pats procesas yra tik mediatoriaus ir šalių žinioje.
    • Mediatoriaus nešališkumas, neutralumas bei nepriklausomumas. Pats mediatorius nėra susijęs nė su viena iš šalių, šalys mediatoriui yra lygios ir jis neturi nei finansinio, nei asmeninio suinteresuotumo mediacijos proceso baigtimi.

    Mediacijos nauda

    • Tai yra savanoriška, atsižvelgianti į susijusių asmenų interesus, procedūra;
    • Procedūra pasižymi operatyvumu;
    • Pagarba ir tolerancija visų proceso dalyvių atžvilgiu, saugi aplinka;
    • Atsižvelgiama, įsigilinama į konflikto partnerių poreikius ir konkrečią situaciją;
    • Mediacija siekiama bendro sutarimo ir į ateitį nukreipto reguliavimo;
    • Tai veda prie perspektyvaus ir tvaraus sprendimo ir praktinių, įgyvendinamų susitarimų.

    Alina Bechterevė – Žukė – psichoterapeutė, mediatorė, mokymų vadovė, turinti 20 metų patirties dirbant su vietos ir taptautiniais savanoriais, vadovavo tuometinei Europos savanorių tarnybos koordinuojančiai ir siunčiančiai organizacijai, ruošė priimančias organizacijas, vedė On Arrival ir Mid-term mokymus savanoriams, medijavo konfliktus tarp savanorių, savanorių ir organizacijų ir ne tik. Susipažinusi su ESK programa ir jos niuansais. Šiuo metu daugiau dirba su suaugusiais asmenimis, individualiais, grupiniais ar porų sunkumais, kaip psichoterapeutė – mediatorė, veda mokymus psichologijos temomis.