Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 


  Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

  Naujienos
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Dėl  programos „Europos solidarumo korpusas“ 2021-2027 m. etapo pradžios
  Dėl  programos „Europos solidarumo korpusas“ 2021-2027 m. etapo pradžios
  2021 03 30

  2021 m. kovo 4 d. Europos Komisija preliminariai patvirtino „Europos solidarumo korpuso“ šių metų darbo programą. Planuojama, jog paraiškų teikimo terminas bus nukeltas į 2021 m. gegužės mėn. pabaigą (preliminari data gegužės 28 d.). Atnaujintos paraiškų dėl Kokybės ženklo gavimo ir dėl solidarumo projektų finansavimo formos taps prieinamos netrukus – įprastai formos atidaromoms likus ne mažiau nei mėnesiui iki paraiškų teikimo termino, to tikimasi ir šiemet.

  Kai tik bus oficialiai paskelbtas programos vadovas, paraiškų tekimo terminai ir atvertos paraiškų formos – informuosime papildomai.

  PROGRAMOS GALIMYBĖS

  „Europos solidarumo korpusas“ kaip ir iki šiol suteiks galimybes 18–30 m. asmenims įgyvendinti vietines bendruomenes stiprinančias iniciatyvas – solidarumo projektus. Taip pat išlieka galimybė organizacijoms įgyvendinti tarptautinės savanorystės projektus, o 18–30 m. asmenims juose dalyvauti.

  Programą papildys savanoriškos veiklos humanitarinės pagalbos srityje – ši programos dalis bus skirta 18–35 m. asmenims ir administruojama centralizuotu būdu.

  PARAIŠKŲ TEIKIMAS

  Siekiantys įgyvendinti solidarumo projektus turės teikti paraiškas dėl finansavimo kaip ir iki šiol.

  Pokyčiai laukia organizacijų, siekiančių gauti finansavimą savanoriškos veiklos projektams – jos turės įgyti „Europos solidarumo korpuso“ Kokybės ženklą veiklų finansavimui. Iki šiol buvusios galimybės kreiptis dėl savanoriškos veiklos projekto finansavimo teikiant projekto paraišką – nebeliks.

  Visus galiojančius „Europos solidarumo korpuso“ Kokybės ženklus Europos Komisija automatiškai perkėlė iš ankstesnio programos etapo ir pratęsė jų galiojimą iki 2027 m. gruodžio 31 d.

  Anksčiau programoje taikytų „Erasmus+“ akreditacijų galiojimas pratęstas iki 2021 m. gruodžio 31 d., tačiau organizacijos, turinčios „Erasmus+“ akreditaciją, negalės kreiptis dėl savanoriškos veiklos projektų finansavimo ar būti įtraukiamos kaip partnerės. Tai reiškia, jog organizacijos, turinčios „Erasmus+“ akreditaciją ir norinčios toliau dalyvauti „Europos solidarumo korpuso“ programoje, turės įgyti Kokybės ženklą.

   

  Planuojama, jog naujam programos „Europos solidarumo korpusas“ laikotarpiui 2021–2027 m. bus skirta 1,009 mlrd. eurų, o programos galimybėmis galės pasinaudoti mažiausiai 270 tūkst. jaunų žmonių.

  Kilus klausimams – kviečiame kreiptis į programos koordinatores. Kontaktai ČIA.