Užpildyta sėkmingai.
Ačiū!

Prenumeruodami mūsų naujienlaiškį kiekvieną mėnesį gausite:

 

Norėtumėte gauti naujienas, skirtas:

Patirtys
Dominyka
„Dabar esu labai laiminga, kad pasiryžau 10 mėnesių praleisti šalyje, apie kurią iki tol nežinojau nieko – Rumunijoje. Projekte su dar trimis savanorėmis, kurias jau galiu drąsiai vadinti draugėmis, vykdėme įvairias bendruomenines veiklas – dažniausia dirbome su vaikais dienos centre, renginiuose, mokykloje, darželyje.
Visa tai leido man save išbandyti, realizuoti ir jaustis naudinga visuomenei. Įgijau daugybę patirties, naujų draugų iš įvairių šalių, praplėčiau savo pasaulėžiūrą. Na ir pirmą kartą įsimylėjau."

Facebook; Instagram; El. p. – d.visockaite@gmail.com

Kamilė
„2 mėnesius savanoriavau Portugalijoje, kur su kitais savanoriais iš įvairių šalių organizavome popamokines veiklas miestelio mokiniams. Savanoriavimas tapo trumpu atokvėpiu po gyvenimo didmiestyje ir turėjau daugiau laiko savęs apmąstymui. Susiradau naujų draugų, prisidėjau prie miestelio mokinių laisvalaikio paįvairinimo, pakeliavau ir, tikiuosi, įkvėpiau kitus nebijoti išbandyti naujovių.“

El. p. – kamile.pranskunaite@gmail.com

Gustė
„Metus savanoriavau Turine, Italijoje, kur dirbau dienos centruose su žmonėmis, turinčiais proto negalią. Užsiėmėme įvairiausiais rankdarbiais – nuo rūbų siuvimo iki keraminių indų gamybos. Per savanorystės laikotarpį pamačiau gražiausias Šiaurės Italijos vietoves, išmokau susikalbėti itališkai ir patyriau daugybę nuotykių. Visa tai buvo puiki patirtis, dėl kurios esu labai dėkinga."

Facebook; El. p. – gustekala@gmail.com;

Greta
„6 mėnesius savanoriavau Čekijoje esančiame jaunimo centre. Prisidėdavau prie organizacijos, kurioje savanoriavau, vedamų kursų vaikams bei suaugusiems, kasmetinių renginių įgyvendinimo. Vietinėse mokyklose pristatinėdavome savanorystę, savo šalį, tradicijas bei kultūrą, taip skatindami jaunuolių pilietiškumą ir tarptautiškumą. Džiaugiuosi radusi galimybę išbandyti savo jėgas ir realizuoti idėjas. Tai buvo nepakartojama patirtis, suteikusi daug motyvacijos siekti užsibrėžtų tikslų.“

El. p. – greta.pukenyte@gmail.com

Lina
„3 mėnesius savanoriavau Austrijoje, slaugos namuose. Nors tai buvo gana spontaniškas sprendimas, bet iki šiol – vienas geriausių gyvenime. Savanorystės metu susipažinau su daug nuostabių žmonių, nuoširdžiai besirūpinančių kitų gerove. Slaugos namų bendruomenė visad stengėsi padėti man įsilieti į jų veiklą, organizavo vokiečių kalbos kursus, vietos šventes. Jų metu senjorai klausydavosi mano atliekamų dainų, įsitraukdavo į kūrybines dirbtuves. Laisvadieniais turėjau galimybę keliauti po Austriją bei Bratislavą, išvysti žymiausias šio regiono vietas. Tai neįkainojama patirtis, kurios metu keičiasi požiūris ne tik į išorinį pasaulį, bet ir savęs suvokimas.“
Justina
„10 mėnesių savanoriavau Sicilijoje. Viena pagrindinių mano organizuojamų veiklų buvo meno terapijos užsiėmimai vietiniams gyventojams, o viena labiausiai auginančių patirčių buvo savanorystė tarpkultūriniame fabrikėlyje, kuriame imigrantai senus daiktus, drabužius prikelia naujam gyvenimui. Šioje vietoje supratau, kad įmanoma komunikuoti be žodžių. Savanorystė tapo erdve, kurioje galėjau pildyti savo svajones – turėjau galimybę patirti, kad nauji dalykai, nauji iššūkai yra ne tik baimės ir nerimas, o kartu ir progos mokytis, klysti ir vėl bandyti iš naujo, atrasti mažus dalykus ir jais nuoširdžiai džiaugtis.“

Facebook; El. p. justina.zur@gmail.com

 

„Amicus Certus“
Jaunų žmonių iniciatyvinė grupė kartu su organizacija „Amicus Certus“ įgyvendino solidarumo projektą „Draugas gyvenimui“. Projekto veiklos apėmė pagalbą gyvūnų prieglaudose, paskaitų apie gyvūnų psichologiją organizavimą, visuomenės edukavimą naminių gyvūnų priežiūros temomis.

Projektas prasidėjo nuo kelių žmonių iniciatyvinės grupės, vėliau išaugo iki pastovios 18-kos žmonių komandos ir vis dar plečiasi. Šiuo projektu ne tik padedama beglobiams gyvunams, bet ir skatinamas bendruomeniškumas, stiprinama organizacija.
Panevėžio Jaunuolių dienos centras
Panevėžio Jaunuolių dienos centras įgyvendino negalią turinčių jaunuolių sugalvotą idėją – megzti ryšius ir griauti stereotipus apie neįgaliuosius kviečiant nepažįstamuosius puodelio kavos.
Jaunuolių dienos centre, įgyvendinant solidarumo projektą „Solidarumo kava“, buvo atidaryta mobili kavinė – į ją Panevėžio gyventojai ir svečiai ateina pabendrauti su negalią turinčiais jaunais žmonėmis prie nemokamo, pačių jaunuolių ruoštos kavos puodelio. Taip pat projekto dalyviai su savo ruošta kava keliauja ir į parkus, aikštes, renginius – ten vaišindami kava stengiasi megzti pokalbius su praeiviais, dalyviais.

Anksčiau užsisklendę ir individualistais buvę jaunuoliai tapo komanda, įgavo pasitikėjimo savimi ir drąsos bendrauti su kitais.
Šiaulių Didždvario gimnazija
Šiaulių Didždvario gimnazija, įgyvendinama tarptautinės savanorystės projektus, jau koordinavo daugiau kaip 100 tarptautinių savanorių.

Šiuo metu gimnazija įgyvendina „Europos solidarumo korpuso“ projektą „Volunteering for Solidarity Education“, kurio metu iš užsienio atvykę savanoriai vykdo įvairias veiklas gimnazijos radijo klube, logopedinėje mokykloje, atvirame jaunimo centre, neformaliojo ugdymo akademijoje, darželiuose ir daugiafunkciniuose centruose.

Savanorių atvykimas kuria neįkainojamą galimybę tarpkultūriniam pažinimui, bendravimui ir bendradarbiavimui.
Druskininkų jaunimo užimtumo centras, klubas „Druskininkai Runners“
Druskininkų jaunimo užimtumo centre jau ilgą laiką veikiantis klubas „Druskininkai Runners“, vienijantis parkūru ir laisvuoju bėgimu besidominčius jaunuolius, nusprendė, kad laikas veikti aktyviau, praplėsti savo veiklą – taip pagerinti sąlygas su minėtomis sporto šakomis susipažinti ir kitiems. Pasinaudoję „Europos solidarumo korpuso“ programą jie įgyvendina projektą „Vienybė judant“ – organizuoja nemokamas treniruotes, edukacinę stovyklą, pasirodymų turą po įvairius Lietuvos miestus, kurio metu kuria pilnametražį filmą, parodantį, koks iš tiesų yra parkūras ir laisvasis bėgimas Lietuvoje.
Lentvario jaunimo centras
Trakų rajono jaunimas, savo bendruomenėje susidūręs su diskriminacija – pavyzdžiui, dėl amžiaus ar lyties, nusprendė imtis iniciatyvos bei ieškoti būdų šią problemą spręsti. Susibūrusi jaunimo iš Lentvario ir Rūdiškių grupė jau beveik metus vykdo projektą „Čiotkai“ – organizuoja įvairias diskusijas ir renginius, skatinančius bendruomeniškumą, supratingumą bei toleranciją. „Pradėjome vasarą, tad jaunimas organizavo sportines veiklas, pavyzdžiui, tinklinio ir krepšinio turnyrus, orientacinės šeimų varžybas. Kviesdami dalyvauti skatinome nepaisyti lyties ir amžiaus – taip atkreipdami dėmesį į lyčių ir amžiaus lygybės temą. Taip pat vyko diskusijos bei kūrybinės dirbtuvės jaunų žmonių diskriminacijos ir įgalinimo bei lyčių lygybės temomis. Žiemą iniciatyvinė grupė įgyvendino ekspromtu gimusią socialinę akciją – padarė dėžutes, į kurias žmonės galėjo sunešti nenaudojamas pirštines, kepures, šalikus, ir surinktus rūbus išdalino benamiams. Itin svarbu, kad jaunimas, iniciatyviai veikdamas, sukūrė santykį su Trakų rajono savivaldybe, atkreipė dėmesį ir į jaunų žmonių pilietiškumą.“